| skr1ptu a întrebat:

De ce nu-mi merge difuzorul din fata? Cateodata se opreste pentru un minut/doua, tot sunetul extern, inclusiv difuzorul mare. Cu castile cuplate totul merge bine. Help?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un defect de contact pe acele trasee comune, care fac figura.
Poate fi mufa castilor sau firele comune ale difuzoarelor (inclusiv firul de masa si ATINGERE la masa! ).
Verifica atent firele prin miscare in timpul functionarii, iar unde se opreste, acolo ai problema.