| dream36 a întrebat:

Deci am un telefon Alcatel 875, de fapt nu conteaza model si marca... La calculator, cand am bateria descarcata la telefon folosesc, cred, un cablu USB ca sa-i incarc bateria.

Acum intrebarea: Cum fac sa transfer melodii de pe laptop pe telefon prin cablul acesta. Si cum descarc melodiile de pe Trilulilu in calculator? Pas cu pas, v-as ruga! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ssmecheru33 a răspuns:

Deci, ca să transferi melodii de pe laptop pe telefon, faci în felul următor: bagi cablul USB în mufa de la laptop şi în mufa de la telefon, îţi va apărea pe telefon ceva de genu' "Activaţi stocarea USB?", tu apeşi "Da.". Pe laptop îţi va apărea un fişier cu tot ce ai tu în telefon. Ca să copiezi melodii, le selectezi, le dai copy, apoi te duci în folderul unde ai toate fişierele din telefon şi le dai paste în ce folder vrei tu.
Pentru a descărca melodii de pe Trilulilu, caută-le pe Google, nu există un Downloader ca YouTube Downloader. Sper că te-am ajutat, baftă!