| Dobri a întrebat:

Detin momentan un Samsung Galaxy Ace Plus. Versiunea la android este de 2.3.6 as vrea sa o imbunatatesc, cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai poti sa o imbunatatesti!
Este upgradabil CHIAR pana la 4. 1JellyBean!
Intri in setari, about phone, software update! Dar daca il ai de la gen. Orange, va trebui sa astepti pana vor scoate ei versiunea pentru AcePlus.
Sper ca te-am putut ajuta!

4 răspunsuri:
| MHems a răspuns:

Bună! Dacă vrei să treci la o altă versiune de Android îţi trebuie actualizare de soft pentru ce versiune vrei. Dacă vrei să vezi un mic tutorial click aici --> http://www.youtube.com/watch?v=8aSn3k767Ic. Sper că te-am ajutat! Pa :D!

| iesiacasa a răspuns:

Sall. Eu am galaxy s3 si am 4.2 pe el.e foarte simplu intri la setari apoi intri despre telefon si actualizare sowter si cauti actualizare(descarci actualizarea dai instal apoi o sa se inchida se va instala si nu o sa pierzi date. funda

| kristynel11 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace Plus nu are update la urmatoarele versiuni de Android oficiala.
Dar poti instala un Custom Rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1952839