| alexalx1234 a întrebat:

Dintre Samsung Galaxy S8 si Xiaomi Pocophone F1 care este mai bun?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Uite o comparație între cele două:
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8161&idPhone2=9293
Dacă vrei calitate la imagine, cumpăra Samsung.
Dacă vrei stabilitate (adică mai puține erori) cumpără Xiaomi. Când apare o eroare la Xiaomi, să știi că până atunci ar fi apărut 3-4 la Samsung.
Xiaomi nu are calitatea imaginii așa cum o are Samsung, chiar dacă are camera foto/video de mai multi megapixeli.
Dar în schimb Xiaomi (și mai ales pocophone F1) răspunde la comenzi mai repede decât Samsung (mă refer la aceeași categorie de componente).

După mine, aș cumpăra oricare dintre ele, cu posibilitatea de a schimba pe acela care nu îmi place.
Pe Youtube trebuie să fie teste între s8 vs pocophone F1.
Măcar urmărește aceste teste online dacă nu poți să le testezi personal în magazine.
Deci trebuie să alegi între calitate și stabilitate; pentru că pe amândouă nu le găsești la unul singur.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Pocophone are un procesor, dar nu se compara cu s8 chinezaria aia. S8 are un display oled 2k(QHD), la pocophone e un rahat de lcd. S8 are wireless charging, NFC, fast charge, si desing premium. Eu as alege S8

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru morfeo):

Nu le mai ziceti frate chinezarii daca nu stii de ce e capabil.Am un Xiaomi Redmi note 7 de ceva timp si se misca excelent, si comparat cu S8, pozele facute ziua sunt mai clare si mai vii ca la s8, dar s8 scoate pozele putin mai bine seara..In rest acelasi telefon, poate chiar putin mai bun.S8 cu baterie de 3000mAh si "chinezaria" cu 4000mAh si vrei sa imi spui ca e mai bun S8.Cand va vad pe toti imi vine sa imi dau palme.Toata lumea merge pe Samsung, daca ma uit peste tot Samsung si Huawei si cel mai des intalnit Apple. Uitati va si la alte firme si apoi puteti spune ca restul sunt "chinezarii"

| Niculae_Gaby_1980 a răspuns:

S8

| Bizon95 a răspuns:

S8
nu compari cel mai bun telefon dpdv al pretului
cu cel mai bun telefon de la cel mai bun producator - Samsung