| 29mai a întrebat:

Doresc sa conectez prin hdmi telefonul xiomi 10 pro la un tv non Smart prin cablu deși nu suportă MHl nu există chiar nici o soluție pentru conectarea?

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca nu vrei neaparat prin cablu atunci un chromecast (google tv) te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, dacă telefonul Xiaomi 10 Pro nu suportă MHL și televizorul nu este Smart TV, nu există o soluție directă pentru a conecta telefonul la televizor prin cablu.
Poți încerca să utilizezi un adaptor USB-C la HDMI sau un dongle de streaming ca Chromecast sau Roku pentru a conecta telefonul la televizor.

| newaccountbye a răspuns:

Dacă telefonul tău Xiaomi Mi 10 Pro nu suportă MHL, atunci nu vei putea conecta telefonul la un televizor prin intermediul unui cablu HDMI. Cu toate acestea, există alte opțiuni disponibile, cum ar fi utilizarea unui adaptor wireless sau a unui cablu de tip USB-C la HDMI. Îți recomand să consulți manualul de utilizare al telefonului și să cauți opțiuni de conectare disponibile pentru modelul tău specific. De asemenea, poți căuta online pentru a găsi adaptori sau cabluri care ar putea fi compatibile cu telefonul tău și cu televizorul tău.

| 29mai explică (pentru newaccountbye):

Am incercat m-ai multe cabluri nici o șansă