| Mihai_Radulescu_1983 a întrebat:

E adevarat ca prizele inteligente iti protejeaza telefonul?

Un vecin si-a luat o priza din asta, am vazut exact de care si vreua sa stiu daca ajuta cu ceva la telefoane.

https://stoida.ro/ro/home/8-priza-inteligenta-sonoff-s26 .html

Voi folositi asa ceva? Daca nu, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

De obicei astfel de prize au o siguranță care se arde la supra tensiune. Cat despre telefon el nu e alimentat direct de la priză, ci de încărcător, iar in cel mai rau caz se arde incarcatorul. Însă o astfel de priza ar fi bune pentru electronice conectate direct la priza, precum televizoarele

2 răspunsuri:
| Mihai_Radulescu_1983 explică (pentru 94Lucifer94):

Pe mine ma intereseaza bateria telefonului nu incarcatorul.

| Daniel323 a răspuns:

Probabil ca priza este mai inteligenta decat cel care o cumpara.
Adica o priza pe care o poti comanda de la distanta on-off a devenit inteligenta?