| TheTimeKiller a întrebat:

E bun Iphone 5/5s? Aici ma refer la aplicatiile pe care le ofera. Am avut mereu android, imi place cum arata si cum se misca iOS, dar la jocuri si la aplicatii costa bani multe din ele sau sunt ca la android, unele gratis, unele scumpe? M-ar tenta sa cumpar un iphone 5/5s dar nu nou, la mana a 2-a gasesc iphone 5 la 1000-1200 lei si iphone 5s la 1600-1800 lei. Se merita? Pe mine ma intereseaza aplicatiile pe el. Acum nu mi se pare ecranul foarte mic, inainte mi se parea mic ecranul si voiam un adroid(mai precis Nexus 4/5).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Mno nu cred ca e cu nimic mai diferit de 4S, poate la camera foto si video in rest are acelasi sistem de operare si arata si mai bine laughing

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Daca vrei iOS ii bun un Iphone5s deoarece vorbim de performanta care iphone 5s cu al sau Procesor A7 un dualcore de 1. 3ghz 64 bits bate foarte usor procesoarele quadcore de pe Nexus 4 si Nexus 5.

| TheTimeKiller explică (pentru Mitrea_Octavian_1993):

Da, dar la aplicatii? iOS are aplicatii mai bune ca Nexus 4/5? SI am vazut ca trebuie sa iti faci contul pe UK/USA ca sa ai acces la aplicatii, dar poti sa platesti cu card de Romania? Nu stiu, e cam complicat la sistem pentru ca te obliga sa adaugi un card.

| zombie1510 a răspuns:

In comparativ cu s4/note 3 nu e niciunul mai bun

Răspuns utilizator avertizat
| TheTimeKiller explică (pentru TGeorge23):

Daca are jailbreak sunt toate aplicatiile gratis, nu? Am vazut mai sus ca scrie s4/note3 mai bune ca iphone, dar la sistem nu trebuie sa ii dai resetare din 3 in 3 luni ca la android pentru ca merge mai greu dupa un timp. Daca nu gasesc neverlocked, merge si r-sim, gevey? Am inteles ca pierde semnal cu gevey sau r-sim, dar pierde chiar atat de rau? Locuiesc in Ploiesti, nu cred ca pierde semnal in oras.

Răspuns utilizator avertizat
| TheTimeKiller explică (pentru TGeorge23):

Mai e o probleba cu iCloud. Eu nu am cont Apple... daca cumpar un telefon trebuie sa il reseteze in fata mea, nu? Dupa trebuie sa am card ca sa imi fac cont si sa iau aplicatii, nu? Trebuie sa isi stearga contul lui si sa mi-l lase fara cont, ca nou? Ma gandesc ca daca isi lasa contul acolo si are find my iphone activat poate sa il blocheze in icloud. Cum se procedeaza cand cumperi un iphone?

| TheTimeKiller explică (pentru TGeorge23):

Multumesc de raspunsuri. Sper ca iPhone-ul este o alegere buna happy. M-am saturat sa se tot blocheze androidul si sa nu functioneze cum trebuie jocurile pe el happy. Chiar si pe s3 sunt probleme la jocuri/aplicatii.

Răspuns utilizator avertizat