| BogdanAndrei42 a întrebat:

E o alegere buna daca cumpar un Samsung galaxy J7 (2016) sau J5 (2016)?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Recomand să îți cumperi J7 deoarece procesorul este mai bun chiar dacă bateria este cu +200mah(nu prea face diferența de J5 aici) Un procesor mai bun înseamnă automat că bateria se descarcă mai repede asta în cazul în care navighezi pe jocuri, filme etc.
Dacă nu navighezi pe internet și nu îl folosești așa des pentru jocuri sau alte aplicații îți recomand J5.
Nu știu dacă ții cont și de aspect, dar j7 are ecranul puțin mai mare decât J5. Aici depinde de preferință. Eu prefer un ecran mai micuț deoarece mereu țin telefonul în buzunar și am degetele destul de subțiri pentru tastatura touch.
În rest, aceleași caracteristici la fel. Singura diferența este bateria(nu e cine știe ce mare diferență), mărimea ecranului și procesorul. Bine, nu are rost diferențele mici de greutate, culoare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J7 2016 pentru că este mai nou şi mai performant decât J5 2016.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este logic mai userule ca cel mai ok este ceva mai nou? J7 2016, j5 2016 are unele bug-uri, nu o-r fi pe toate dispozitivele dar am dat la unele de anumite bug-uri in soft, ceea ce imi displace.

| DumitruS a răspuns:

Salut. Despre J7 nu stiu, dar despre J5 am auzit lucruri bune, e si pe lista mea. Toata lumea cu care am vb de el, mi-a zis numai de bine, ca ar fi super ok. Am vazut ca il au astia de la cel redus weekend-ul asta: http://bit.ly/2sDcCUG.