| Nicoleta_Koko_1996 a întrebat:

Hay buna TPU ma puteti ajuta cu un raspuns? Sa incepem eu am un telefon Samsung wave y S5380 si l-am stricat de curand.La-m dus la reparat si ala mi-a spus ca este de la placa si ca este fisurata dar voi ce spuneti mai merge facut el spune ca nu...Dau funda :X

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Da, poti sa-l repari dar vezi cat te costa pentru ca unul nou e 450 lei.
- Si sa-ti de-a factura si garantie, deoarece inlocuirea placii de baza e ca si cum ai schimba telefonul. Daca fac figuri la acte nu-l da. Cauta un alt service.

| Nicoleta_Koko_1996 explică (pentru horia2012):

Ms dar cam cat ma costa nu stii? happy

| horia2012 a răspuns (pentru Nicoleta_Koko_1996):

Cu placere. Nu pot sa-ti spun ca depinde de Service. Dar se apropie de jumatate din pretul lui nou. Iti dai seama. In afara de placa de baza ce mai ramane (butoane, carcasa si ecran). Daca stai sa te gandesti, merita. Dar repet, ai grija la garantie.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Merge facut, normal. Daca iti schimba placa de baza.Am patit-o si eu cu telefonul meu.

| BiancaByya a răspuns:

Pai daca este de la placa de baza atunci trebuie sa o schimbi