| Ariii a întrebat:

Heei! Am un Lg Optimus L7 din iarna ( l.am primit de Craciun) si am auzit ca din luna martie ar fi trbuit sa faca update la Android 4.1 Jelly Bean. Nu am abonament, sunt pe cartela, la Cosmote. ( nu cred ca asta conteaza). Imi mai poate cineva da detalii despre viitorul update? Nu am primit nicio notificare inca, pentru update.

5 răspunsuri:
| Delia_Mihaela_1986 a răspuns:

Update-ul 4.2 Jelly Bean nu se afla inca in plan insa 4.1 Jelly Bean este cel luat in considerare in momentul de fata. Când acesta va fi disponibil vei primi notificare pe telefon.
https://forum.vodafone.ro/t5/LG/LG-Optimus-L7-Update-Android/td-p/75514

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU aş crede să primească vreun update oficial aşa de repede!

Acest model de telefon a apărut pe piaţă DOAR în mai 2012 şi NU cred să primească update oficial mai devreme de mai 2014.

Şi, oricum, în momentul în care apare update oficial, el se introduce TREPTAT pe terminale în funcţie de ţară şi de reţea/operator ( începând cu ţări ca Germania, UK, Franţa, etc. ).
Deci, noi românii mai aşteptăm încă 1 an DUPĂ ceilalţi!

Toate cele bune.

| Ariii explică (pentru bursuc001):

Am reusit sa intru pe site.ul oficial de la Lg si aveam undeva niste chestii de instalat, prin care mi.am actualizat software.ul.:d

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Ariii):

Ok happy

O seară frumoasă.