| kingsRo a întrebat:

Pot sa-mi fac update la optimus l7 cu jelly bean?

6 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Poti sa dai la update insa nu a aparut un update oficial, si nu cred ca o sa apara, am urmarit acest lucru si a fost anuntat un update insa nu e sigur plus ca dupa ce ii faci update si schimbi versiunea telefonul se cam subrezeste asa am inteles ca patesc toate

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Intra pe site-ul de la LG s uita-te pe acolo big grin

| panther2007 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa faci update cu Lg pc suite asta daca a aparut oficial jelly bean pentru telefonul tau, daca nu a aparut poti sa iti fac update de rom prin rom recovery
Downlodezi rom-ul pentru telefonul tau de pe get.cm
Il introduci in radacina cardului SD
inchizi telefonul
intri in modul recovery
Acum ca ai intrat in modul recovery uite ce trebuie sa faci.
Daca ai telefonul nou si e in garantie trebuie sa faci un backup la actualul rom
cauti in rom recovery rubrica backup and restore
pe urma dai select pe backup
acum telefonul face backup la rom
dupa ce se termina procesul
telefonul tau o sa revina in meniul rom recovery
Acum cauta rubrica wipe data/factory reset
da select pe yes delete all user data
dupa ce se termina procesul o sa scrie wipe data/factory reset is complet
acum da back si revino in meniul rom recovery
acum ca ai revenit in meniul recovery cauta rubrica advanced
acum da wipe dalvik cache
si dai yes - wipe dalvik cache
dupa ce se termina procesul o sa apara mesajul wipe dalvik cache is complet
si te va duce inapoi in rubrica advanced
Acum trebuie sa dai select pe wipe battery stats
dai pe urma yes - wipe battery stats
dupa ce se termina procesul telefonul revine in rubrica advanced
Acum dai back si revi in meniul rom recovery
Acum ca ai revenit in meniul rom recovery
selectezi rubrica install zip from sdcard
acum dai choose zip from sd card
(acum practic ai intrat in cardul sd trebuie sa selectezi rom-ul pe care l-ai pus in radacina cardului)
selecteaza rom-ul
dupa ce l-ai selectat dai yes - install(numele rom-ului)
acum nu iti ramane de cat sa dai back
si sa dai reboot sistem
telefonul se reseteaza
se incarca sigla rom-ului dupa ce se termina procesul de incarcare telefonul intra in meniul de configurare al android
Asta e procesul de a face un update la rom daca nu sunt update-uri oficiale. Nu risti sa pierzi nimic daca iti faci backup la ROM-ul oficial.
Nu trebuie sa faci root la telefon.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| SheWasHere a răspuns:

Bună.
Oficial, nu. Este pe lista de asteptare, insa iti garantez ca nu va primi JB pe căi oficiale niciodata. Cu toate acestea, dacă ţi—l rootezi, da, il poti updata. Mare atentie la pasii pe care trebuie sa—i urmezi.
Mult succes!

| angi_4331 a răspuns:

Da,dar mai asteapta, pentru ca nu este inca ceva oficial.

| AnastasescuF a răspuns:

NU