| Lariisa208 a întrebat:

Hei
Am o problema de curand cu un iPhone 5s. De când am actualizat iOS-ul nu îmi mai merge nici camera de spate nici blițul. Dacă vreau sa pornesc blițul la camera de spate spune asa "IPhone-ul trebuie sa se răcească înainte de a utiliza blițul". Ce e de făcut?

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

Fara ironie... alt telefon. Apple are tendinta nerecunoscuta de ei sa scoata din uz telefoanele mai vechi prin update-uri ale iOS ce fac telefoanele mai vechi sa nu mai faca fata. Vezi daca poti reveni la o versiune mai veche.

7 răspunsuri:
| valentinatvd a răspuns:

Sa l trimiti la reparat daca este in garantie, sau sa mergi la cineva care se pricepe sa vada care este problema.

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa revii la versiunea anterioara, daca nu mai e in garantie (la un service).
Data viitoare mai usor cu actualizarile!

| musicislife3 a răspuns:

În general iPhone-urile nu sunt bune.

| Emi_Ema_1972 a răspuns:

Iti spun eu, si eu am patit asta, pune l in frigider vreo 30 de minute... dupa care tine l langa semineu foarte aproape pana iti apare avertizarea de la temperatura, dupa o sa iti mearga te asigur eu, ai grija doar sa nu-l arzi!

| heddy10 a răspuns (pentru DennisW):

Și fac asta în speranța că o sa cumpere lumea modelele noi (dacă au pus botul o dată, îl pun și a doua oară că deh, mare inovație ce face Apple).

| Lariisa208 explică (pentru musicislife3):

Mi-am dat seama happy

| Lariisa208 explică (pentru Emi_Ema_1972):

După sa nu mai meargă deloclaughing