| Mihai_Dan-Alex_1997 a întrebat:

Hei am si eu o problema cu un telefon LG gt505. Cand introduc cartela in telefon cere codul pin, pe care il pun si dupa imi cere un cod de blocare pe care nu il stiu iar daca deschid telefonul fara cartela si dau la >>setari-securitate-blocare telefin imi apare bifata optiunea " la schimbare cartela " iar daca incerc sa bifez " fara " imi cere iar codul de blocare. Imi puteti spune ce sa fac?:-)

2 răspunsuri:
| SilentHacker a răspuns:

Trebuie să dezactivezi opțiunea aia, pentru că altfel nu se poate.
Codul este acel standard, al telefonului, dacă nu l-ai schimbat deja.
De obicei codurile de securitate standard sunt 0000, 00000, 1234, 12345. Baftă! happy

| Mihai_Dan-Alex_1997 explică (pentru SilentHacker):

Nu merge sa introduc decat o parola de 4 numere iar 0000 sau 1234 nu merg