| GabrielStefan a întrebat:

Am un telefon nokia e50 si cand bag cartela si il deschid se deschide si imi cere cod de blocare! daca il inchid si il deschid iar cu aceeasi cartela nu imi mai apare. Ce sa fac ca sa nu imi mai arate codul de blocare? nu este 12345 ca am incercat si 00000 sau altceva! am incercat si pe la setari si tot asa face!

1 răspuns:
| rocket a răspuns:

De obicei, parolele sim ale cartelelor sunt 1234 sau 0000. Dar ce iti cere tie, de deblocare poate fi altceva, din sistem. Poate ai setat tu ceva parola.