| Extraterestru2 a întrebat:

Hei! Am un Samsung Galaxy SIII, intrebarea mea e : Ar trebui sa imi actualizez software-ul la Android 5.0. Pe unele jocuri daca stau mai mult de 20 de minute se incalzeste si apoi inchide telefonul. Ce credeti; dupa actualizare va merge blocat sau va avea alte probleme? Dau funda si multumesc anticipat pentru raspunsuri! happy

2 răspunsuri:
| Edward_Marian_1993 a răspuns:

Actualizeaza-ti soft-ul, si nu se incalzeste din cauza ca stai pe el, se incalzeste ca este supra solicitat procesorul telefonului, este ceva normal sa faci actualizari de soft-ware si sa se incalzeasca procesorul telefonului, la orice telefon se incalzeste procesorul, pana si la a meu se incalzeste, parerea mea este sa nu mai stai atat de mult pe el, deoarece ii poti strica procesorul, aceste telefoane nu sunt facute pentru a te juca 20-30 de minute in continuu, dati o actualizare la software si o sa iti mearga mai bine, sau daca vrei ca sa iti mearga si mai bine dai resetare din fabrica. Funda?

| cristiorigins a răspuns:

Nu cred ca o sați rezolve problema și dinpotriva o sați funcționeze mai greu deoarece nu e destul de puternic. părerea mea e ca ai probleme cu microprocesorul dacă spui ca ți se stinge.Multă bafta