| 2001199577473 a întrebat:

Hei. azi mi.a alunecat S3 miniul din buzunar de la geaca si mi s.a spart ecrenul foarte tare... sad telefonul nu are nici o problema daoar ecranul ca e spart... de unde pot sa iau un display mai ieftin si bun? big grin

3 răspunsuri:
| firstboy a răspuns:

Pai cel mai indicat ar fi sa discuti cu firma de unde l-ai cumparat, altex domo, etc happy

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, schimbarea sticlei nu este asa de usoara, este lipita cu un adeziv special de toata suprafata lcd-ului.
La fel, lipirea sticlei noi, trebuie facut pe toata suprafata lcd-ului cu un gel special care se lipeste la ultraviolete.
Pretul unei asemenea operatiuni este in jur de 250 ron daca vrei ca telefonul sa nu aiba probleme si sa arate ca nou.
Mai jos ai niste link-uri poate iti sunt de ajutor:

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-samsung/

http://www.servicetelefoanegsm.ro/service-reparatii-samsung/

| CaLyStuu a răspuns:

Daca dai cu gegetul pe tuch si el merge, trebuie sa ii schimbi sticla, si scapi ieftin. Adica sticla ar fi cam 1 mil, iar montatul tot cam un milion.