| fetitzatah a întrebat:

Hei, buna. am si eu o intrebare : de ce pe unele telefoane este scris langa camera foto cati megapixeli are, iar la altele, nu?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Hei!
Pai..Nu este ceva tehnic! Este pentru design si atractivitate, de obicei happy
Adica daca nu scrie cati Megapixeli are, nu inseamna ca este o camera mai proasta. Si daca vrei sa stii cati are, trebuie doar sa aflii numele telefonului si sa ii gasesti specificatiile lui pe GSMArena.com!
Producatorii ce au ales sa scrie, de obicei, scriu acolo numarul de MP doar pentru a se da mari, sau pentru a arata mai bine!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa muschiul producatorilor.

| MaxKiller911 a răspuns:

Pai e alegerea producatorului, unii vor sa scrie, iar altii nu...

| WeAreSmart a răspuns:

Asa-i modelul, depinde de producator, cum va vrea el...

| zerro17 a răspuns:

Pai unii producatori au ales sa scrie...altii nu.

| cristina10cris a răspuns:

Depinde de telefoane cred sau de producator.

| xXGaBiXx a răspuns:

Poate pentru ca scrie in manualul de instructiuni...

| Kate99 a răspuns:

Nu cred ca au un motiv anume, dar este rau, deoarece nu poti sti care camera e mai buna. Dar daca vrei cu adevarat sa stii, cauta pe net sau vezi daca mai ai instructiunile, trebuie sa scrie undeva.

| Kate99 a răspuns:

In primul rand, nu am zis asta, dar m-am gandit ca sunt multi care aleg un telefon dupa camera, si camera dupa megapixeli. Deci, daca nu stii la ce se refera lumea, nu mai comenta.

| vKg1994 a răspuns:

La cere care nu scrie nimic au camera VGA, adica nu au nici-un megapixel happy

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru vKg1994):

Serios?
Imi poti spune, rogu-te, CARE DRACU este logica ta?
NU MAI DEZINFORMA LUMEA DACA NU TE PRICEPI!
TELEFOANELE PE CARE NU ESTE SCRIS NUMARUL DE MEGAPIXELI SUNT MAI PUTIN TIPATOARE, NU INSEAMNA CA AU CAMERA VGA!
iPhone5 nu are scris nimic - ARE VGA?
Galaxy S3 nu are scris nimic - ARE VGA?

| fetitzatah explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Auzeam pe cineva ca daca nu este scris nu este telefonul original... si mai bine am zis sa intreb. multumesc tuturor pentru raspunsuri!happy