| DariaCurca09 a întrebat:

Hei.
Eu vorbesc cu tata pe messenger, am telefon Huawei p9 lite mini 2017. La început aveam semnal. El e in Germania și când îl sun nu am semnal și nici pe Whatsapp. Vorbim pe cameră. Îl sun și îmi dă direct că n-am semnal...
De ce nu am semnal? Sau el?
Vă rog să mă ajutați!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai semnai, dar nu ai destulă lărgime de bandă. Încercați fiecare înainte de apel să vedeți un clip pe Youtube. Dacă merge fără buffering măcar 5 minute la rând, acel punct de acces se poate folosi şi pentru convorbiri pe Wapp.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am acelasi telefon si iti garantez ca este unul dintre cele mai bune telefoane la semnal, in zona unde locuiesc alte telefoane au 3-4 liniute din 7 acesta are full in zone unde alte telefoane nu au semnal sau au o liniuta acesta are 3-4 deci clar este de la el (taica-tu)