| Iulia_Iuliana_1979 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor cu telefonul meu.Este un LG optimus L5. De fiecare data cand il scot de a incarcat cu bateria full se inchide automat si cand se aprinde din nou bateria este rosie si imi cere sa il bag iar la incarcat. Am incercat sa-l curat, i-am dat si resetare si degeaba tot asa face.Ce ii pot face sa nu se mai inchida. Am nevoie de ajutor urgent! sad

3 răspunsuri:
| timeOUT a răspuns:

Vezi sa nu fie incarcatorul de vina, sa fi primit vre'o bisitura, si sa nu mai incarce la capacitate normala, incarca cu un alt incarcator, special pentru L5., daca nici acela nu isi face "traba", du-te cu telefonul la un service, iti vor spune ei ce e de facut.

| Deyu0713 a răspuns:

Poate fi o problema cu mufa de la telefon sau de la incarcator. Poti sa il duci un service pentru telefoane sa iti repare mufa. Nu consta mult, am avut si eu problema asta cu mufa si nu cred ca o sa te coste mai mult de 30 de lei. Apoi incearca sa vezi daca se incarca. Bafta!

| aStrangeGirl a răspuns:

Eu cred ca e problema cu bacteria. Si mie mi s a intamplat chestia asta. Si am fost nevoita sa imi iau o noua baterie