| kariny06 a întrebat:

Hei TPU.
Am nevoie urgent..Mama are un Nokia ashha 301 si tot apare sus langa baterie un E intr-un dreptunghi. Faza e ca se descarca bateria intr-o zi. Help meee pleasseeeee
DAU FUNDA!&

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cand nu folosesti net-ul, du-te la setari, conectivitate si dezactiveaza "pachet de date".
El e activat (pachet de date)si sunt aplicatii sau jocuri care activeaz net-ul fara permisiunea ta.
Ca sa intri pe net trebuie sa activezi de fiecare data "pachetul de date".

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E-inseamna ca pe cartela din telefon este activat internetul! Pune o alta cartela in telefon de care sa fi sigura ca nu are netul activat, sa vezi ca dispare E-ul!
Iar bateria se descarca din alte cauze nu din cauza E -ului! Ori e pe duse ori foloseste mult telefonul de aceia se descarca! O zi buna!

| Gabi19971983 a răspuns:

E-ul acela apare cand e bluetooth-ul activat (asa ca se descarca bateria repede) sau cand e folosit netul (cel mai probabil asta) vezi sa nu fie deschis ceva de la net, pentru ca si asta consuma mult!
Succes! Funda?

| caataboss a răspuns:

Si mie m-i s-a intamplat.E de la net. Daca nu ai nu stiu.