| Sophii a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu telefonul. Intr-o seara am stat mult pe el, iar cand s-a descarcat am continuat dupa ce l-am pus la incarcat, dupa l-am lasat la incarcat toata noaptea. Dimineata nu mi-au mai aparut pozele si melodiile asa ca i-am scos bateria si nu s-a mai aprins. Acum cand incerc sa-l deschid tot imi apare sigla de la Orange dar nu se deschide. am telefon nivo. Imi puteti spune ce ar putea fi cu el, poate mai pot face ceva inainte sa-l duc la reparat.

4 răspunsuri:
| owneriest a răspuns:

Poti sa incerci sa il resetezi
de obicei este o gaurica mica dar ia seama sa nu o incurci cu gaura de la microfon si bagi acolo un ac si apesi un buton si se reseteaza
daca ai un sd card ai face bine sa il scoti mai intii

| LTAA a răspuns (pentru owneriest):

Acel buton este folosit pentru "soft reset", adică, pentru oprire forțată, nu resetare.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop, pentru verificari, eventual pentru trimiterea acestuia in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| Sophii explică (pentru OrangeHelper):

Daca il trimit in service, credeti ca l-ar putea aduce in 5 zile inapoi?