| floarelaureche a întrebat:

Am un iphone 5s, si am sters aplicatia preinstalata "mail" din el. Acum am nevoie sa citesc un mail de pe contul de icloud si nu stiu cum sa fac. Daca iau din nou aplicatia si incerc sa ma conectez spune ca am deja contul asta adaugat si nu ma lasa sa-l vad. Ce trebuie facut ca sa-mi verific mail-ul icloud?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa intrii in contul tau din browser (Safari), eventual de pe un calculator, dupa care iesi din contul tau de e-mail.
Dupa aceasta operatie incearca din nou instalarea aplicatiei Mail de pe iphone si intrarea in cont.

Este posibil sa fii nevoit sa iesi din contul tau de iCloud si de pe telefon, prin setari.