| demetrria a întrebat:

Hei TPU as dori un sfat, care telefon e mai bun dintre Allview A6 Quad, A5 Smiley si A5 Quad?

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Ecranul cu IPS e mai bun ca se vede mai bine din toate directiile (A6 quad)

A6 quad si A5 smiley au aceeasi camera cu autofocus - mai buna decat cea de pe smiley.
http://www.allview.ro/......cificatii/

Smiley are radio cu rds dar nu are camera foto cu autofocus si nici ecran IPS.
Daca vrem camera mai buna, Smiley cade.
Desi e aceeasi camera la A5 quad inregistrarea video e full HD (1080 pixeli) 30 cadre pe secunda, iar la A6 numai HD720p, 20fps. Daca nu ar fi ecranul IPS la A6, A5 ar fi mai bun.
Tot A5 quad are bateria mai mare si tine putin mai mult. E greu de luat o decizie. A5 quad are ecranul putin mai mare 4.3" fata de 4" de la A6 dar nu e IPS.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

La camerele foto nu e mare diferenta, poate tot A6 e mai bun daca are ecran IPS.

| Mariusflo a răspuns:

SAlut,

Din punctul meu de vedere, acesta este mai bun: http://bit.ly/1yhb4LW

| Ghostplayer a răspuns:

A6 quad deoarece telefoanele cu IPS sunt foarte bune si mai fac si poze clare nu se inteapa etc...

| Transofit a răspuns:

A6 Quad de departe cel mai bun ca specificatii!
A5 Smiley in niciun caz.
Iar despre A5 Quad am auzit numai de bine pe intreaga durata de functionare. Scurt si la obiect.

| Robytza_Roby_1998_Sl73 a răspuns:

Dupa mine cred ca Allview a6 quad! acuma depinde de tine

| IoanaIoana23IoanaIoana2333 a răspuns:

Allview A6 quad am avut e destul de bun dar l-am dus la reparat de 2 ori și a3 oară s-a spart și s-a umflat bateria, apoi nu a mers deloc! Anu ăsta l-am cumpărat și tot anul ăsta s-a stricat!
Allview 5 smiley a avut o prietenă și tot anul ăsta la cumpărat și l-a stricat!
Allview 5 quad nu știu cum e, dar după ce s-a stricat telul meu mi-am luat E-boda storm V 510 s și merge foarte bine!