| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU, care Samsung Galaxy S5 este mai bun?, cel cu procesor quad core 2.5 si placa video Adreno 330, sau cel cu procesor octa core 1.7, 1.3 si placa video Mali-T628 mp6? As vrea acest telefon mai mult pentru jocuri, dar nu stiu ce sa aleg, va rog ajutati-ma! Funda.

Răspuns Câştigător
| CaLyStuu a răspuns:

Procesorul octa core 1.7 si placa video Mali-T628. Procesorul octa core este unul mai bun, proceseaza mai rapid orice tip de joc, aplicatie, fara sa apara lagul. Cat despre placa video nu prea am auzit de ea, dar eu spre sa fie buna. Eu tin mai mult de procesor decat de placa video, caci poti avea si nVIDIA, dar daca procesorul nu-i bun, nu merge binewinking

3 răspunsuri:
| Emy1932 explică (pentru CaLyStuu):

Dar pe s5 se pot trece aplicatiile pe card, nu?

| Emy1932 explică (pentru Emy1932):

De exemplu daca iau varianta de 16 gb, si mai iau un card de 32 gb, jocurile le descarc in format zip, le dezarhivez si le instalez pe telefon, daca le trec pe card, mai ramane memorie ocupata pe telefon?

| hp8510p a răspuns:

Din cate stiu eu Adreno 330 este mai puternic decat Mali-T628mp6.Dar la procesor este alta treaba...cel octa-core este facut sa consume mai putina baterie dar performantele lui sunt apropiate de cel quad core