| Visrass a întrebat:

vreau sa stiu si eu care e diferenta intre un Samsung galaxy s5 quad core si un Samsung galaxy s5 octa core...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s5 quad core are 4 G si eu putin mai slab decat s5 octa core care nu are 4G ci are doar procesoarele mai bune... Funda?

| bogboy101 a răspuns:

Wuad core are 4 procesoare nuclee si octa core are 6. funda?

| maxb a răspuns:

Pentru unii care nu stiu:

octa = 8

Octa core inseamna ca are 8 nuclee

Quad Core inseamna ca are 4 nuclee.

In cazul lui S5 procesorul Exynos e mai slab decat Snapdragon 801 care e quad core. Varianta octa core il gasesti doar in US. Daca vrei performanta mergi pe quad core. Daca vrei sa ai cat mai multe fara nici-un folos du-te pe octa.

| dary01 a răspuns:

Quad core inseamna ca are un sistem de procesare de 4 si cel octa core ca are un sistem de procesare de 8 adica merge si se misca mai bine