| Panteraa a întrebat:

De ce nu mi se activează datele? Sunt în roaming de mai puțin de o luna și ceva (Orange prepay) și am opțiune activa cu roaming minute, mesaje, net. Pana ieri mergea tot ok, dar astăzi deși mai am GB de net, nu mi se activează datele și nu mai merge netul, dar doar asta. De sunat pot suna. Este o limita sau ceva? Și tot de ieri sunt momente când mai cade rețeaua și îmi zice doar apeluri de urgenta, dar asta ma gândesc din cauza ca e prost semnalul aici.

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, e o limita la traficul de date. Uita-te la mesajele mai vechi de la 333 si ar trebui sa iti zica cati MB poti folosi in roaming.

| Panteraa explică (pentru Wr3nch):

Pai dacă am opțiune activa cred ca pot folosi pana se termina MB aia. Și când apelez la 333 îmi spune ca mai am MB, vreo 10GB

| Wr3nch a răspuns (pentru Panteraa):

Nu merge asa. Spune-mi in ce tara esti?

| Wr3nch a răspuns:

Si ce optiune activa ai?

| Elelei a răspuns:

Vorbesti de roaming. Unde esti, in afara tarii? Eu stiu ca pe cartela prepay nu se activeaza datele in afara tarii. Pentru ca am avut nevoie si mi-au spus: nu.

| Panteraa explică (pentru Wr3nch):

În UK. Și opțiune de 12€

| Panteraa explică (pentru Elelei):

În UK. Pana ieri se activau datele mobile și funcționau perfect. Roamingul de date este activat din setări. Nu știu care ar putea fi problema.

| Wr3nch a răspuns (pentru Panteraa):

Ai limita de 5.4 giga per luna. Daca ai consumat deja atata nu mai trafic pana reactivezi optiunea.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a te ajuta cu verificarea situatiei, te rugam sa ne scrii un mesaj privat cu numarul tau.

O seara buna,
Orange Helper

| Panteraa explică (pentru Wr3nch):

Și pentru asa nu se activează datele? De obicei când rămânem fără net se activau datele, dar nu mergea internetul.