| HeLp222 a întrebat:

Deci ieri am scapat din greseala telefonul pe jos,afara. Ecranul s-a zgariat putin, insa telefonul nu se mai porneste..se mai poate repara? Trebuie dus la un service? Am incercat si sa scot bateria s-o pun iar,sa-l bag la incarcat, dar nu se deschide.

3 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

Probabil de la cazatura s-a defectat ceva inauntru asa ca daca ai garantie e 'no problem' si daca nu ai trebuei sa ti-l duci la un service sa il desfaca si sa vezi ce are. Funda?

| Iwachan a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Dar ce faci daca nu mai ai garantie? eu am avut probleme cu incarcatorul si l-am dus la reparat cu telefon cu tot si de ce a fost zgariata putin carcasa mi-au luat un an din garantie si dupa un timp l-am scapar jos din pat si am patit la fel ca HeLp222 si cei de la service nu vor sa mi-l ia. Ce sa fac?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de un defect intern ( sau nu face contact undeva )...
Trebuie să duci telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!