| LexieG a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un telefon nou. As vrea sa fie cu tastatura qwerty, cu wi-fi si sa nu aiba un pret foarte mare (maxim 500 lei). Mi-ati putea da ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

La pretul asta nu ai prea multe posibilitati. (noi). Alege de aici:
http://www.emag.ro/......200-si-500

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Hei!
Pai...telefoane QWERTY bune (in afara de BlackBerry) la maxim 500ron sunt cam putine!
De fapt, dupa parerea mea, sunt 2!
1)NOKIA Asha 302 - 350Ron
2)SAMSUNG Galaxy Chat - 500Ron

Asha 302 este varianta mai ieftina, dupa cum ai observat...Este un telefon mai 'business' decat Chat..Iti dai seama ca nu poti juca aceleasi jocuri.

Avantaje 302:
Dimensiuni
Greutate
Rezolutie (166PPi vs 133PPi)
Viteza Internet (14. 4Mbps vs 7. 2Mbps)
Camera (3. 15MP vs 2MP)
CPU (1Ghz vs 850Mhz)
Baterie
Mai frumos

Avantaje Galaxy Chat :
Subtire (Desi este tot...gros)
Touch (Capacitive vs ----)
Ecran (3" vs 2.4")
Memorie Interna (4GB vs 100MB)
RAM (512MB vs 128MB)
Bluetooth (v3.0 vs v2.1)
Inregistrare Video VGA (@25FPS vs @15FPS)
OS (Android v4. 1JellyBean vs Symbian S60)

Mie personal mi se pare urat Galaxy Chat, dar poti face mult mai multe lucruri, avand in vedere ca are Android JellyBean! (La ce procesor si cat ram are, este o minune)
Eu as recomanda Galaxy Chat, dar totul depinde de tine!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| StefaniaM a răspuns:

Eu am auzit ca au avut cei de la Real ceva oferta de 8 martie[numai stiu daca e valbila]: Huawai la 299 sau 399 de lei si avea 3g,touchscreen, tastatura qwerty, android, wifi, bluetooth[eu l-am visat o saptamana]. Fundita?

| Georgy98 a răspuns:

Nokia 200-201 cel mai tare si usor de folosit :*:*:

| Georgy98 a răspuns:

Costa in jur de 300 lei :*:*

| angi_4331 a răspuns:

Nokia c3;
Nokia Asha 302.
O zi bunahappy