Întrebare recomandată | emmy25 a întrebat:

Hello! happy
cum pot sa-mi deblochez telefonul?
am un Samsung galaxy mini 2 si am pus o parola ca sa-l blochez si acum nu mai merge sa-l deschid. nu mai merge sa bag parola aia. Ce pot sa fac?

33 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Resofteaza-l. Instaleaza softul din nou.

| L4WRlD34TH a răspuns:

Acum depinde daca e blocat pe retea, daca este atunci du-te si decodeaza-l.
Daca ai uitat semnul de deblocare/parola:
Atentie: daca o sa bagi codul/modelul de 30 de ori o sa iti blocheze telefonul si o sa iti ceara un cont de google si parola pe care le folosesti sa intri pe Samsung apps ( contul il puteai gasi in conturi si sincronizare din setari dar acum trebuie sa apelezi la tinerea ta de minte)... dupa ce le bagi corect telefonul o sa se deblocheze singur.

Daca vrei sa-l resetezi(fiindca ai uitat semnul de deblocare/parola contului google pe care-l utilizai) faci astfel: Inchizi telefonul...tii apasat home+power cateva secunde, va intra telefonul in recovery mode. Navighezi cu tastele de volum pe factory reset selectezi cu butonul home apoi selectezi iar Yes...done apoi il pornesti.

| emmy25 explică (pentru L4WRlD34TH):

Faza e ca nu-mi apare nimic. doar sa astept 30 de secunde. nimic altceva
iar metoda a doua nu merge

| L4WRlD34TH a răspuns (pentru emmy25):

Incearca de mai multe ori asta, lasa id de mess poate reusim cevawinking

| emmy25 explică (pentru L4WRlD34TH):

Ma nu pot sa-l las aici id de mess. ai fb?

| L4WRlD34TH a răspuns (pentru emmy25):

Da, am. Da-mi PM cu id de mess poate te ajut...

| Muffins_Chochi_1992 a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Buna. eu cum fac sa imi deblochez telefonul, mi-am uitat mdelul. vreau un raspun urgent. Am Samsung galaxy s advance. te rog raspunde-mi happy

| CatalinaG a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Nu gasesc factory reset

| Alex_Arecusu_1988 a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Daca il resetezi iti pierzi toate datele din pacate eu am folosit si prima varianta si a dou si au functionat

| Mogos_Mihay_1998 a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Care e butonul home

| KENNKOV a răspuns (pentru Mogos_Mihay_1998):

Butonul home este ala din mijloc

| Maria_Eliza_1994 a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Buna ma poti ajut si

pe mine cu aceeasi problema ca nu reusesc... te rog

| Mateiiciuc_Iuliana_1997 a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Cum adica, home+power? Ca mi s-a blocat si mie crying

| Mateiiciuc_Iuliana_1997 a răspuns (pentru emmy25):

Asa m-i s-a intamplat si mie, si nu stiu ce sa fac

| Rachieru_Razvan_1995 a răspuns (pentru Mateiiciuc_Iuliana_1997):

Am un Samsung galaxy mini 2 apas home +power si nu merge ce sa fac...
ajuta-ma

| BlajM4RYAN a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Nu merge se aude un sunet ca de poza si nu merge

| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

Dai pe Am uitat modelul

| JustDeea a răspuns:

Du-te cu el la Orange. happy

| emmy25 explică (pentru JustDeea):

Am Vodafone. trebuie sa platesc ceva?

| emmy25 explică:

Am Vodafone. daca ma duc la ei trebuie sa platesc ceva?

| Alex_Arecusu_1988 a răspuns (pentru emmy25):

Cred ca da

| mihaita1997dafausssasadsdvffvgf a răspuns (pentru emmy25):

Emmy da acum l-ai facut telefonul si mie mi s-a intamplat la fel

| Viorica_Gheorghe_1992 a răspuns:

Am si eu o intrebare am Samsung galaxy young si am uitat modelul acum imi cere contul gmail nu il mai stiu ce pot face/

| olympicstar9999 a răspuns:

Mi-a folosit raspunsul lui L4WRID34TH. eu am galaxy fit mersi

| tibitm a răspuns:

Foarte simplu scapi de acel mesaj cu contul de Google.Inchizi telefonul apesi butoanele Volume up+Home+Power simultan si ti apasat cateva secunde, o sa iti intre in recovery mode, dai factory reset/wipe date, isi face factory reset, se va restarta si o sa fie ca nou.In Recovery mode controlezi din Volume UP - Volume DOWN si dai select cu Home.Bafta happy

| Dumitrescu_Ionut_1994 a răspuns:

Sall am un Samsung galaxy s4 mini si mi am uitat pinu si am incercat de 120 de ori sa l delochez in speranta ca mi apara aia cu id si nu mi a aparut si ce pot sa fac fara sa l resetez spuneti mi si mie repede va rog?

| Maria_Nadia_1990 a răspuns:

Si eu mi-am blocat tel s2 si nu mai sstiu contul google si cea cu power....nu mege cum fac plsss ajutati-
ma

| Gojan_Oleg_1986 a răspuns:

Salut am blocat telefonul si nu-l pot sa dezblochez si imi cere electronaea pocita ce sa fac imi puteti spune

| Florin_Molnar_1977 a răspuns:

Am uitat parola de pe telefon si nu mai pot sa intru pe el am un Samsung galaxy gt s 5360

| Bodea_Ana_Maria_1985 a răspuns:

Nu pot sa deblochez

| Mihai_Robert_1997_5mr8 a răspuns:

Am un Samsung mini galaxy si am pus o parola.mi-a umblat copilul si m-i l-a blocat cum pot sa mi-l deblochez?

| Ivan_Antun_1994 a răspuns:

Am uitat modelu si imi cere adres de e-mail si parol

| Bhăă_Soryna_1990 a răspuns:

Si eu am la fel si nu stiu ce sa fac
imi puteti spune si mie cum pot sa-l deblochez? please...