| filip1994 a întrebat:

Hello.Ma gandeam de cateva zile sa imi cumpar un telefon de pe Ebay.Dar acolo scrie "Verizon", asta inseamna ca numai in reteaua aia il pot folosi, ca eu sunt pe Orange... Daca e blocat pe reteaua aia, atunci il pot debloca? Merci happy

1 răspuns:
| Servicetel a răspuns:

Salut, in primul rand ce firma de telefon doresti sa iti cumperi? Verizon este reteaua pe care este blocat sau de unde este el achizitionat. Anumite modele se pot decoda din reteaua Verizon, dar unele sunt CDMA, gen Zapp-ul de la noi sa intelegi.