| Marylol a întrebat:

Am o intrebare TPU, vreau sa cumpar de la cosmote un telefon cu pret standard inseamna ca el este blocat in reteaua cosmote? adica daca vreau sa-i pun sim de Orange merge?

Răspuns Câştigător
| adych a răspuns:

Normal de cativa ani de cand s-a schimbat legea nici o firma de telefonie mobila nu mai are voie sa codeze telefoanele asa ca nu iti fa probleme.

2 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Da merge daca era luat la abonament probabil nu ar fi mers

| Alin4uuu a răspuns:

Toate telefoanele de la germanos sunt decodate deci iti va functiona pe orice retea vei vrea bafta