| qMentosanCuCola a întrebat:

Help! Ce parere aveti de telefonul Nokia lumia 520? E bun? Merita? Imi puteti spune ce calitati si defecte are? Dau Fundoi!

Răspuns Câştigător
| vinhod a răspuns:

Ca smartphone, este chiar foarte performant, are un desing frumos, dar are o problema destul de mare, zic eu, ci anume sistemul de operare, Nokia foloseste windows phone, un sistem foarte urat ciuat si destul de greu de folosit... ti-as recomanda un telefon care sa ruleze cu android, care pe langa windows phone, are peste 600.000 de applicatii.
eu unul as prefera un telefon pe android... dar na, tu, fiind fata, cre c-ai sa folosesti telefonul mai mult pentru mesaje / convorbire, si hai 2-3 jocuri acolo, daca am nimerit-o, atunci ramai la acest telefon, e ok

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, este un telefon destul de bun.

Telefonul are un rapot calitate pret excelent.

Cu 700 de lei ai

-procesor dual core de 1000
-gps
-ecran tactil deosebit de idel
-camera de 5mp
-design tineresc

| onasis1961 a răspuns:

E super tare! daca ai ocazia si bugetul necesar, acizitioneaza-l rapid!

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Dintr-asta vreau si eu de Craciun si s-ar putea sa mi-l ia ai mei. Pentru ca e un telefon destept (smartphone) si functioneaza mult mai bine decat unele mai proaste dar mai scumpe. Nu pot sa-ti fac o lista cu avantaje si dezavantaje dar e chiar bun telefonul din cate stiu. Nu are Android, are Windows ar fi pentru mine un dezavantaj, in rest e numai bun. Bafta! fundoi?

| Treistariustar a răspuns:

Da isi merita bani din plin lumia 520 http://bit.ly/1suXJsi

| AlinNxD a răspuns:

Este bun,dar totusi nu are android, si asta e un dezavantaj mare, cel ptin pe partea de gaming, daca vrei sa stai mai mult pe internet sau sa dai mesaje, atunci e bun

| TazHD a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php
Aici gasesti informati despre el si vezi ce iti place si ce nu
E un telefon foarte bun si eu zic ca merita!

| iuss12345 a răspuns:

Telefoanele cu android se strica repede iar un Nokia lumia te tine mai mult in plus este de o calitate superioara
ITI RECOMAND CU CALDURA LUMAI 520

| eLektr0Z0rR a răspuns:

Da merita este un telefon foarte bun.
-Are o camera foarte buna si iti poate face photografii de invidiat.
-Ecranul de 4 inchi este foarte sensibil asa ca poti sa umbli pe el si cu manusi dar si cu unghiile daca le ai mari.
Din toate cele spuse mai sus este un telofonul nu are dezavantaje eu nu am gasit la al meu.
Daca il iei sa il stapanesti sanatoasa si sa ai grija de el.
! Sper ca te-am ajutat!