| anonim_4396 a întrebat:

Hey! A mai folosit cineva de pe aici KingRoot? Este o metoda sigura de a face root la telefon?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Aplicatia este sigura si foarte usor de folosit. Tot ce trebuie sa faci este sa apesi un singur buton pentru a incepe procesul de root-are al telefonului. Din pacate, aplicatia nu functioneaza corespunzator pe toate dispozitivele, iar daca nu-ti functioneaza, sa stii ca telefonul tau nu are nimic, ci este vina aplicatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un rahat de aplicație, apoi "apeși butonul magic" și faci al doilea rahat. Când faci root trebuie să conectezi dispozitivul la PC și e mai ceva decât o operație pe creier. Dacă ai făcut o greșeală acolo ( în procesul de instalare root pe PC), telefonul e direct RIP. La ce vă trebuie root? Lăsați naiba așa dacă nu știți în ce va băgați. Root are și plusuri și minusuri. Plusuri că ai acces la tot fără restricții, minusuri că poti șterge orice ( chiar și sistemul Android), apoi pierzi garanția la telefon.