| Cosminutzz22 a întrebat:

Hey mi-a transferat unul 15E tel Orange am primit un mesaj in care scrie :In contul tau au fost alocati 15E(euro),din partea utilizatorului Orange cu numarul lui de tel, valabil pana la data cu tare si nu am primit banii el a zis ca maine ii primesc sigur am luat teapa sau nu?sadva rog spuneti-mi primesc oare sau nu? ati patit dau funda+vot pleasesad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mesajul este de la Orange si nu de la alt numar, inseamna ca i-ai primit. Ca sa fii sigur, formeaza numarul scurt pentru credit (333 la prepay, nu il stiu pe cel d la abonament) si vezi ce mesaj primesti.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Nu este posibil sa primesti 15 euro de la acelasi utilizator printr-un singur transfer, intrucat suma maxima pe care o poate transfera un utilizator este de 3 euro (in 30 de zile).
Credem ca este vorba despre o tentativa de frauda si iti recomandam sa nu raspunzi mesajului primit. Poti anunta aceasta tentativa de frauda la adresa de mail abuse@orange.ro sau la Serviciul Clienti - 444.
O zi buna,
Orange Helpers

| BigG a răspuns:

Daca mesajul a fost trimis de pe numarul lui si nu numarul Orange-ului, atunci ai luat teapa.