| YumiSukinanda a întrebat:

Hey, mi-am luat un Samsung galaxy J5, si nu stiu daca ii trebuie sau nu Micro-SIM. Pentru ca, cartela normala nu intra asa.Cum pot sa imi fac singura acasa micro-sim din sim normal?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Samsung Galaxy J5 are Micro-SIM; vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Poţi schimba cartela SIM veche cu una Micro-SIM nouă ( cu acelaşi număr ) la orice reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă!
Prima schimbare ar trebui să fie gratuită, dar te poate costa în jur de 30-40 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...

Sau, poţi încerca s-o tai singur/ă - dar NU îţi recomand!

| LoveSleep a răspuns:

Te duci la Orange și ți-o taie ei.