| Ciresicaa a întrebat:

acum ceva timp mi-am cumparat un telefon, mai exact Motorola XT311, dar am o mica problema cu el, am incercat de multe ori sa instalez minion rush, temple rum sau subway surfers, dar nu merge. Tranfer jocul respectiv din PC in telefon. Ma duc in Navigator fisiere, dau pe jocul respectiv si ii dau instalare. El arata cum se instaleaza, apoi imi apar doua variande : sa ii dau deschidere sau terminare, iar eu ii dau deschidere. Dupa toate aceste etape imi apare un mesaj : "Ne pare rau! Aplicattai"x" s-a oprit in mod neasteptat. Incercati din noi", apoi jos apare un buton pe care scrie fortati inchiderea. Acum, intrebarea mea este, cum pot face ca toate aceste aplicatii sa functioneze? Are telefonul o problema, existe un site doar pentru acest telefon, de unde pot descarca jocurile, am nev. de un program anume? Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc antcipat happy!

1 răspuns:
| StefanERC a răspuns:

Ai incercat sa le descarci de pe Google Play?
Mai apare ca s-a inchis doar cand un joc trebuie sa foloseasca net-ul iar tu nu ai net, dar aplicatiile pe care le-ai enumerat nu folosesc intrenet.
incearca sa ii dai un restart la telefon.

Dar cred ca procesorul telefonului tau nu poate rula temple run :(
S-a mai discutat pe aceasta tema aici http://www.tpu.ro/......-run-dupa/