Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am facut o mare prostie azi. Mi-am resetat telefonul la setarile din fabrica ( Nokia C3 ). Faza e ca am pierdut absolut tot ce era in el (cum era si normal) dar si numerele de pe sim si acum cand bag cardul de memorie imi cere o parola(am incercat 12345 dar nu merge) si nici la laptop nu il pot baga pentru ca nu il recunoaste straight face
E vreo sansa sa imi recuperez macar numerele de pe sim si sa fac cardul sa mearga? Dar sa recuperez altceva din tel?(notitele de exemplu). Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea sunt speranţe...

Încearcă să introduci cartela în alt telefon ( la fel şi cu cardul de memorie, după ce-l introduci în alt telefon să încerci să-l formatezi, sau de pe laptop ), dacă NU reuşeşti nici aşa atunci nu mai ai ce face.

Ar fi trebuit să faci back-up la conţinut şi să scoţi SDcardul + SIM-ul din telefon atunci când ai făcut "revenire la setări de fabrică".

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Myyy3 a răspuns:

Nu,este o greseala care tu ai facut-o.Ieri mi-am resetat si eu LG T500 ca nu mergea sa trimit mesajele dar am scos cardul, am notat agenda telefonica pe o foaie si de asemenea si notitele.

Numerele de telefon ar fi trebuit sa iti fi ramas daca le-ai fi avut in sim.Trebuia sa te interesezi inainte. Nu cred ca ai stiut ca iti sterge absolut tot din telefon.Cardul cred ca o sa isi revina daca il pui pe alt telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| Alextusent a răspuns:

Vezi ca la card trebuie sa fi avut o parola pusa de tine.