| LawlietL886 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Am un abonament cu viteză nelimitată de net. După ce trc de 5000 Mb îmi merge mai încet. Am un nou telefon cu 4G. Netul îmi mergea mai bine dar acum îmi merge greu ca înainte. Am lrimit un mesaj prin care îmi zicea că am trecut de viteza 4G. De ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca ai abonament cu trafic nelimitat... nu cu viteza nelimitata

| LawlietL886 explică (pentru suntserios):

Păi am zis că am un abonament cu net nelimitat. Dar cu viteza 4G mă refeream.

| suntserios a răspuns (pentru LawlietL886):

Pai cam asa functioneaza netul nelimtiat. Ai trafic cat vrei, dar viteza scade cand treci peste un anume prag

| darrio2007 a răspuns:

Iti trece automat pe 3G dupa ce consumi cei 5000 mb. Ai trafic nelimitat nu viteza nelimitata. E mare diferenta intre cele doua. Mai curata si memoria cache.

Răspuns utilizator avertizat
| iulianolaru99 a răspuns:

Pai doar acei 5000 mb sunt la viteza 4g.