| ALIN15MW a întrebat:

Am un calculator mai vechi si vreau sa intreb daca se merita sa cumpar placa asta Video
PE placa asta merg jocuri bune? : ex: Mafia II, BAttlefield 4, PRototype 2, Pes 2014?

http://www.emag.ro/......EFFCKBBBM/

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pentru mafia II, Pes 2014 nu-ti trebuie asa ceva laughing Placa e mult prea puternica pentru asteawinking
Prototype 2 o sa-ti mearga sigurwinking
Acum la Battlefield 4, depinde si cati rami ai si de cat ai procesorul :/
Dar daca procesorul si ramii tai indeplinesc conditiile, placa video o sa-ti ruleze jocul pe la normal poate high happy

| ALIN15MW explică (pentru N0xEterniS):

Pai.ajuta-ma sa vad daca se potriveste

2046 MB RAM
Procesor INtel(R) Pentium(R) 4 cpu 3.06 Ghz (2CPu's )
FUNDA DACA RASPUNZI!

| N0xEterniS a răspuns (pentru ALIN15MW):

Mane, procesorul ti-ar duce Battlefield 4, dar din cauza ramilor nu o sa-ti mearga.
Celelalte o sa-ti mearga ( mafia II, Fifa 2014 si Prototype 2 )