| YoAlLeKcS a întrebat:

Mi-am luat acum cateva zile un Huawei Vision de la cosmote, si intrebare este cum activez netul de pe abonament si cum ma pot conecta cu wifi-ul la router-ul meu!

Răspuns Câştigător
| Cipy23 a răspuns:

Sall! Deci ca se te conectezi la internet de pe cartela trebuie sa trimiti un mesaj gratuit la 638 cu textul SETARI apoi urmeaza instructiunile ( unde iti zice sa dai un mesaj fara text apesi pe space si dai trimitere, iar la ultimul mesaj pe care ti-l trimite o sa iti scrie cv de genu broodenlans 3g dai ''click'' pe mesaj si vezi ca o sa tr. sa dai instalare )
Daca vrei sa te conectezi la wi-fi te duci la setari la conectivitate sau wirrles si retea si te duci la activare wi-fi il activezi si c-am asta e.
Sper ca te-am ajutat, Succes!

| YoAlLeKcS explică (pentru Cipy23):

Si pentru abonament la ce numar trebuie sa sun?

| Cipy23 a răspuns (pentru YoAlLeKcS):

Pentru abonament cred ca este la fel, daca nu apelezi la *100# -> apesi 6 servicii -> 1. web`n`walk si de acolo o sa iti mearga, succes

3 răspunsuri:
| xDr0gs a răspuns:

Intra in setari la conectivitate si activeaza netul de acolo.