| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU, recent mi-am cumparat un telefon Nokia Lumia 635 si in seara asta mi s-a crapat ecranul usor intr-un colt,nu l-am scapat jos sau ceva de genul,a stat pe pat,nimic altceva, are gorilla glass 3 si am auzit de la altii ca e rezistenta, deci nu cred ca este de la un factor exterior. Vreau sa stiu ce pot sa fac sau cat ma costa ecranul! Mersi anticipat!

1 răspuns:
| LauR57 a răspuns:

Probabil ca e de la substanta dintre sticla(touch) si display, de la prea multa caldura, se poate intarii, si apare pe ecran ca si cum ar fi spart inauntrul lui. Poate fii rezolvat si la garantie.
Bafta!