| Legion7X a întrebat:

Https://altex.ro/......0LITEDSBK/

Ce ziceți are servicii google? Și cât merită la mâna a doua. Vrea cineva să-l vândă cu 500 lei, merită? Omul îl are de 2 ani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ia-l pe ala ca e ok la acest preț dacă nu ai un buget mai mare.happy

12 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Salut. Am avut telefonul asta acum 2 ani și îți pot spune că a fost un telefon bun. Arată super bine, ecranul are culori vii, camera selfie face poze belea față de Samsung. Singura problema pe care am avut-o la el a fost supraincingerea, se încingea rău și abia îl puteam ține în mână și l-am returnat după o săptămână, în rest numai de bine. Eu zic că 500 lei pentru folosit de 2 ani nu merită, mai pune 150-200 lei și îți iei unul nou la cutie. Vad p30 lite nou la cutie la 650 în orașul meu pe Olx.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu prezintă zgârieturi, dead pixel pe display, funcționează bine,, eu zic ca să merita ca nu e un telefon de lepădat. Da, are servicii google. Este și varianta cu 6 giga, dar e ok și asta.
De regula preturile lor sunt 500 - 600 de lei la secound.

| Legion7X explică (pentru anonim_4396):

Este cam zgâriat puțin pe spate. Mă gândesc că trebuie schimbată bateria, la service, la 2 ani, s-a slăbit. Cred că nici garanție nu mai are. 500 lei mai pui 150 și iau cu garanție nou.

https://altex.ro/......MTA1264BL/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Dacă e zgâriat pe spate nu i stres ca ii pui husa.
Depinde, eu am cumpărat un Huawei p smart z de pe olx, și functioneaza perfect, bateria tine enorm, si arata ca nou, cu 550 l-am luat.
Ca să îți dai seama de sănătatea bateriei, pui o cartela cu net, și stai puțin pe net, dacă la fiecare minut scade un procent din baterie sa nu îl cumperi, chiar și la 2 minute nu e ok, deja bateria e vax.
În rest verifici cum merge Wi-Fi și cum sta cu semnalul și suni pe cineva sa vezi dacă nu are probleme cu difuzorul.

| Legion7X explică (pentru anonim_4396):

Ms de raspuns, m-am gândit, nu merită. Mai pun și iau nou. https://altex.ro/......MTA1264BL/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Când cumperi un telefon la secound, e ca la loterie,, ori e bun ori are probleme de funcționalitate ascunse pe care proprietarul nu le divulga ca să își vândă telul ".
Mai bine asa,, ce.i în mana nu-i minciuna!
Eu am avut noroc cu carul cu telefonul actual.
Mi-am luat și eu câteva tepe, și la secound nu merita sa dai mai mult de 500-700 de lei pe un telefon.
Odată chiar o tipa ma tepuit cu un telefon laughing
Cumpara-l pe ala mai bine, măcar e nou, și te tine bateria bine.

| Legion7X explică (pentru anonim_4396):

Să știi că Ai dreptate. Mă gândesc că poate nu-i ține bateria. Mai dau și acolo 100 150 poate, habar nu am cât ia ăla. + că poate i s-a expirat garanția.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Da, ia-l pe ala ca e ok la acest preț dacă nu ai un buget mai mare.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are si nu merita. Mai pune 200 si ia un oneplus 6

| Feri5 a răspuns:

Huawei are Google, însă nu știi exact dacă are App Gallery sau Magazin Play. În multe situații, Huawei-urile mai vin și fără Google și App Gallery. De ce nu îl întrebi pe el dacă are Google?