| gaby5995 a întrebat:

Huawei P9 Lite sau HTC Desire 650?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Hai sa le comparăm.

Huawei p9 Lite are Android (6.0/7.0), iar HTC 6.0. In mod normal, Android 7.0 este mult mai stabil, vizibil.

Hai sa vedem partea hardware.
Huawei are un ecran de 5.2 inch cu o rezoluție full HD 1920x1080, iar HTC 5.0 inch 1280x720.
Automat ecranul Huawei-ului are culori mai vii, mai calde, potrivite pentru ochi.

Camera de pe fața la Huawei este puțin mai performantă (8mbpx), având câteva setări in +, față de HTC (5mbpx), camerele frontale sunt identice. Teoretic sunt lentile produse de aceeași firmă, Leica.

Pe Huawei ai un procesor octa core cu 3 g ram, iar pe HTC un quad cu 2 g ram. Diferențele sunt destul de semnificative la rularea mai multor aplicații simultan, deci Huawei se clasează mai sus.
Au aceeași memorie de stocare interna de 16 g.
Huawei (3000 mah) / HTC (2200mah).

In schimb, ai un procesor grafic pe HTC mai performant, un SnapDragon care este cu 5% mai bun decât exynos din Huawei. Nu este semnificativ, pentru că acel octa core și cei 3 g RAM pot egala acest dezechilibru.

Alege Huawei!

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Htc desire 650.

| IamTheDevil a răspuns:

Huawei P9 Lite clar.

| Mădă_Mădălin_1998_LIyu a răspuns:

P9 lite e foarte bun recomandat, de obicei nu răspund la întrebări despre telefoane dar am SI eu unul SI este foarte bun își face treaba excelent Recomandat