| Cilibia_Octavian_1995 a întrebat:

Ieri am scapat telefonul in cada, dar doar pentru o secunda.Cand l-am scos din apa am fugit repede, am scos bateria din el si l-am lasat sa se usuce.Cand l-am aprins, touch-ul nu mai mergea si se apasa singur.Stiti cumva ce pot sa fac? Si daca trebuie sa il duc la service, cam cat m-ar Costa?

2 răspunsuri:
| TheFragranceMaster a răspuns:

Incearca cu uscator de par sau lasa-l citeva ore pe calorifer, nu stiu preturile la service dar te vor arde, sigur!

| Veva a răspuns:

Trage cu aspiratorul apa din el si apoi baga-l intr-o punga cu orez cateva zile.Nu trebuie sa-l aprinzi pentru ca e ud si i se ard circuitele