| Drilia_Ovidiu_2000 a întrebat:

Imi deschid telefonul si imi apare Android se porneste si ramane asa. Ce pot face?,, dau funda,,

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ce telefon ai?

| AlexNab0k0v a răspuns:

Uite cum îl resetezi:
1. Scoate-i bateria, las-o un pic așa, apoi încearcă să-l repornești fără baterie (nu se va întâmpla nimic vizibil, citește mai departe).
2. Pune bateria la loc, ține butoanele de volum (ambele) apăsate și apoi apasă și ține pe butonul de pornire (deci ține toate 3 apăsate până îți vibrează un pic telefonul și/sau apare un logo Android Ascend.
3. Folosește butoanele de volum să navighezi prin meniu. Mergi la Wipe Data/Factory reset. Ca să confirmi apasă butonul de pornire.
4. Confirmă. Așteaptă să se încarce.

| Arietyx a răspuns:

Resetarea ar fi cea mai indicată.

| Alex_Bdl_1992 a răspuns:

Da-i o resetare la telefon. Nu ar mai trebui sa sa mai faca figuri.

| Macovei_Dragos_1997_17r6 a răspuns:

Ce telefon ai