| Vacarescu_David_Si_Andrey_1990 a întrebat:

Am o problema am instalat un custom ROM telefonul meu un Alcatel OT 991 cu Romul Cyanogen mod 10, iar cand deschid telefonul nu imi merge imi apare iconita de la android si gata ramane asa. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Hard Reset.

| EuOvidiuOvii a răspuns:

Caută fila originala de la tel dacă nu este și normal găsești intri soft și i dai reformatoare sistem și dai rebotezat și aștepți câteva minute dacă nu dulce la reparat dar ar trebui sa meargă ca și eu am pățit și am făcut de 5 ori chestia ăsta bafta

| gpaul a răspuns:

Ai realizat primul Soft-Brick. Sper ca ai facut un back-up. Daca nu, cauta un alt ROM care stii ca ar merge (macar sa il deschizi momentan). Am patit asta pe un LG si un Allview. Telefoanele astea mai NONAME (ex: Allview-ul meu sau Alcatel-ul tau) au sanse mai mici de revenire. Se poate sa trebuiasca sa il trimiti in service.