| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune daca telefonul consuma la fel de mult trafic de date cand uploadez ceva ca atunci cand descarc? De exemplu daca mi se salveaza pozele direct pe cloud, cat trafic se consuma?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Exact cat au si pozele. Daca exista vreo diferenta intre download si upload, aceasta este doar de viteza; dar megabitii sunt aceeasi.
Cand urci pe munte cu un rucsac de 10kg in spinare, si cand cobori cu el tot cu 10kg, greutatea este aceeasi; diferenta consta doar in viteza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot atât trafic va consuma.