| rwar a întrebat:

In legatura cu smartphone-urile furate.Mi s-a furat telefonul vineri seara intr-un pub,va spun sigur ca mi s-a furat pentru ca era incarcat complet si dupa cateva ore telefonul nu mai avea cartela in el, imi intra direct casuta.Asa ca,fara cartela in el,fiind smartphone,se poate gasi prin gps? Cumva? Sau cu ajutorul codului IMEI? Mentionez ca telefonul are desenul acela cand deblochezi telefonul dar presupun ca ala se poate hackeri destul de usor,si in alta ordine de idei telefonul este deblocat de retea, asa ca probabil cartela mea e intr-o pubela.In sfarsit,exista vreo metoda prin care sa dau de el? Am incercat sa instalez ceva aplicatii post furt prin intermediul contului de google play dar nu stiu daca s-au instalat,pe contul google play imi arata ca sunt instalate in telefon, sper ca asa e.Ma opresc acum,dau funde, dau ce vreti dar telefonul ala era o dependenta pentru mine sad Help?happy

3 răspunsuri:
| rwar explică:

Ma gandesc ca cu politia nu rezolv nimic.

| luisanamy a răspuns:

Probabil cine la furat poate a scapat de el si a sters orce urma, aplicatii si ce mai era pe acolo.

| rwar explică (pentru luisanamy):

Nu a sters nici o aplicatie pentru ca in contul meu de google play imi arata aplicatiile instalate in telefon si nu lipseste nici una