| Wehrmacht a întrebat:

Pot sa cer blocarea unui telefon pierdut cu ajutorul codului IMEI? Am realizat ca nu il mai am dupa ce am coborat din masina.Cand am sunat sa vad daca raspunde cineva telefonul era inchis sau cartela scoasa.

4 răspunsuri:
| GigiMenta a răspuns:

Daca erai pe abonament ti-l bloca imedia dar asa nu cred ca merge.

| Wehrmacht explică (pentru GigiMenta):

Sunt pe abonament.I-a blocat cartela dar eu vreau sa fie blocat telefonul.Sa devina inutil.

| GigiMenta a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu cred ca se poate decat daca te duci tu personal cu el dar cum nu il mai ai.

| Marwell a răspuns:

Operatorii telefoniei mobile pot bloca si telefoanele dupa imei dar din pacate nu ii intereseaza si nu fac asa ceva, le convine asa cum e