| alecsander30 a întrebat:

In urma cu o luna mi-am bagat 3g mobile de la Orange. Nu mi-am platit factura la timp si normal mi-au oprit abonamentul iar dupa ce mi l-au reactivat nu a mai mers 3g-ul... Care ar fi rezolvarea?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In mod normal dupa ce ai achitat factura abonamentul se reconecteaza automat, iti recomand sa repornesti dispozitivul si sa incerci din nou. In cazul in care intampini dificultati in continuare poti apela 408 - Serviciul de date.

Cu prietenie,
Orange Helper

1 răspuns:
| alecsander30 explică:

Aaa mersi mult! si uitasem sa iti dau funda laughing